|
|
0 | | Predsjednik Crne Gore i kandidat na predsjedničkim izborima 19. marta Milo Đukanović u Beranama | | U sljedećem mandatu - Crna Gora u EU! |
- Nikada ni u jednu pobjedničku bitku nijesam ulazio, a da niesam bio siguran da možemo do pobjede i da nijesam znao kako se dolazi do pobjede. I i u mnogo navrata naš tim, mi smo do tih pobjeda dolazili. Kao što nikada nijesam svoje poslove ostavljao nezavršenim, ne ostavljam ni taj posao koji nam je preostao. Ubijeđen sam da Crna Gora može da postane članica EU u tom sljedećem mandatu Predsjednika Crne Gore. Ubijeđen sam da smo onim što smo do sada uradili na tom putu daleko odmakli od svih drugih kandidata za članstvo. To je realno i želim da sa pozicije predsjednika i ovaj posao završimo u interesu pouzdanije stabilnosti i u interesu dinamičnog ekonomskog i demokratskog prosperiteta naše države - naglasio je Predsjednik Crne Gore i kandidat na predsjedničkim izborima 19. marta Milo Đukanović u Beranama.
- Imamo razloga da budemo ponosni i na to kako ačili nekoliko korak naprijed. Dakle, kada smo potpisali Beogradski sporazum sa Srbijom, da bismo dali još malo vremena Srbiji da shvati da je Crna Gora nepokolebljivo, demokratski na putu obnove svoje državnosti, želeći da to ostvarimo bez bilo kakvih konflikata, posebno bez konflikata sa susjedima i bez pune stabilnosti unutar države. Imamo razloga da budemo ponosni i na to na koji smo način putem referenduma došli do obnove nezavisnosti u uslovima apsolutne stabilnosti. Imamo posebno razloga da budemo ponosni što smo pokazali da smo znali zbog čega smo obnavljali nezavisnost. Kazali smo da želimo da obnovimo nezavisnost da bi sudbina naše države bila u našim rukama, a mi znamo šta ćemo sa tom državom i želimo da ona bude dio razvijene Evrope. Imamo razloga da budemo ponosni kako smo radili da bi se u Crnoj Gori živjelo bolje. Dakle, imamo razloga da budemo ponosni na uspostavljenu ekonomsku samoodrživost Crne Gore. Imamo razloga da budemo ponosni što smo koju goddinu kasnije uveli euro, koji je garant monetarne i ekonomske stabilnosti Crne Gore i koji je veliki podstrek investitorima da dolaze, da ovdjje ulažu - ukazao je Đukanović.
|
Posjeta : 45 |
|
|
|
|