1
Na startu kvalifikacija za EHF Euro Crna Gora - Turska 39:23
U nastavku - "lavice" "rešetale"!

"Lavice" su bile silovite na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - u prvom kolu kvalifikacija za EHF Euro Crna Gora - Turska 39:23 (16:14).
Poslije "samo plus dva" u prvih 30 minuta, na premijeri na startu kvalifikacija najbolje crnogorske rukometašice zablistale su u "Bemax areni" i izrešetale mrežu gošći. Na krilima sjajne Dijane Mugoše u 45. minutu došle su do dvocifrene prednosti – 27:17, pa je do kraja bilo vremena i za egzibiciju i debi Jelene Vukčević u dresu seniorske reprezentacije. Mugoša je bila najefikasnija sa osam golova, Nina Bulatović je postigla šest, Tatjana Brnović i Itana Grbić po pet, a Jelena Despotović četiri. Sjajna na golu bila je Marta Batinović koja je svih 11 odbrana upisala u drugom poluvremenu, dok je Marina Rajčić imal pet intervencija.

CRNA GORA - TURSKA 39:23 (16:14)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 800. Sudije: Cipov i Klus (Slovačka). Sedmerci: Crna Gora 2 (2), Turska 3 (2). Isključenja: Crna Gora 12, Turska 6 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (pet odbrana), Batinović (devet odbrana), Marsenić, Pletikosić, Godeč 2, Mugoša 8 (1), J. Vukčević, Ćorović 2, Popović, MALOVIĆ 3, BRNOVIĆ 5, BULATOVIĆ 6, DESPOTOVIĆ 4, Raičević 2 (1), PAVIĆEVIĆ 2, GRBIĆ 5.

Turska: GOKER (pet odbrana), Bembejaz (četiri odbrane), KARAČAM 2 (1), ISKIT-ČALIŠKAN 6 (1), Tugel 2, BOZDOGAN, Akgun-Gektepe 2, TURKOGLU 2, Jilmaz 1, GOKDEMIR 2, Hosger 1, Ajdemir 1, Kara, DEMIRČELEN 2, Ulukoz 1, Kučukjildiz 1.